Εγγραφές Μαθητών που θα φοιτήσουν στην Α΄ Δημοτικού το σχολικό έτος 2024-2025

1

Οι εγγραφές των μαθητριών και μαθητών, που θα φοιτήσουν για πρώτη φορά στην Α’ τάξη του Δημοτικού Σχολείου το έτος 2024-25, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024, από τις 13:15 έως τις 14:00.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά είναι τα εξής:

• Βιβλιάριο υγείας ή προσκόμιση άλλου στοιχείου που αποδεικνύει την πραγματοποίηση των απαιτούμενων εμβολίων.
  • Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου
  • Ατομικό Δελτίο Υγείας (ΑΔΥΜ) (θα δοθεί από το σχολείο για να συμπληρωθεί από τον/την παιδίατρο μετά την εξέταση και θα επιστραφεί στο σχολείο με την έναρξη τού σχολικού έτους, δηλαδή τον ερχόμενο Σεπτέμβριο)
  • Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας (λογαριασμός ΔΕΗ, φορολογική δήλωση)

Επιπλέον πληροφορίες:

Το Πιστοποιητικό Γέννησης θα αναζητηθεί από το σχολείο, οπότε δεν χρειάζεται να το προσκομίσετε.

Το Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου θα αποσταλεί από το Νηπιαγωγείο στις 15 Ιουνίου.

Κατά την εγγραφή θα σας δοθεί και μία αίτηση-υπεύθυνη δήλωση, όπου θα δηλωθούν όλα τα απαιτούμενα στοιχεία, όπως επίσης θα σας δοθεί και μία δήλωση εγγραφής στο Ολοήμερο πρόγραμμα (εάν επιθυμείτε).

Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του/της Διευθυντή/τριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Η Διευθύντρια του 2ου Δημ. Σχ. Κρύας Βρύσης